Çünkü dünya çok büyük!

Kiribati

Bu sefer gidemediğimiz bu yere keşke hemen gidebilseydik zira yakın zamanda küresel ısınma dolayısıyla yeryüzünden silinecek olan cennet parçalarından birini ziyaret edeceğiz. “Yeni yıla ilk onlar girdi!” haberlerinin vazgeçilmez objesi, ismini duyanın “bizim bir arkadaş gitti geçen oraya” dediğine henüz şahit olamadığım Kiribati, Gidemediğim Yerler’in bu seferki gururlu konuğu. Ukalalık yaptığıma bakmayın, benim bile Kiribati ismini duyduğumda Afrika’da sanmışlığım var ki dünyanın garip bölgeleri konusunda bayağı bilgili görürüm kendimi.

Devamını Oku

6 Comments

 1. Unknown

  Merhaba çok güzel bi yazı olmuş. Bizde bi arkadaşımla gitmeye niyetlendik Avusturyada yaşıyorum ben, reisebüroya sorduk bize en yakın olan Hamburg'dan 3 gün once randevu alıp kendimiz başvurarak alabiliyormusuz vizeyi. Tabi bu birkaç ay önceydi. Prag-Siòfok-Bratislava üçgeninde planladığımızdan daha fazla para harcayınca ileri bir tarihe bıraktık. Bu arada fazla para harcamamizin nedeni Siòfok'un umduğumuzdan çok daha güzel bir yer çıkmasıydı ve biz extra 10 gün daha kaldık orda. Budapeşte'ye gidenlere şiddetle tavsiye ediyorum oraya kadar gitmişken mutlaka gidip görsünler. Haziran sonundan eylül başına kadar, bu zamanların dışında fazla kimse oluyormuş. Ayrica avrupanin genelinin aksine turklere çok sıcak yaklaşıyorlar.

 2. vuslat

  Kiribati'yi ıskalayıp Macaristan'da kalmak eğlenceliymiş 🙂 Siòfok'u hiç duymamıştım, o taraflara gidenlere tavsiye edeceğim. Vize bilgisi için de teşekkürler.

 3. Unknown

  hüzünlü bir öykü. 1892'den 1979'a kadar ingiliz sömürgesinde kalmış. anladığım şu ki; artık sömürecek birşey kalmayınca da, ülkeyi kaderine terketmiş. o muhteşem doğal miras üzerinde yapılan atom bombası denemelerine ne demeli? yıllık toplam milli geliri de; kıristiyano ronaldo'nun transfer parasına denk geliyormuş, iyi mi? emperyalist ahlaksızın kapasitesi budur işte: çiğne, suyunu yut, posasını tükür!
  her ne kadar vize sorunları olsa da, kucaklaşmak ve vedalaşmak için tüm koşullarımı zorlayacağım. yazı için teşekkürler.

 4. vuslat

  Beğenmenize sevindim, bu dağınık adalarda gerçekten de büyük dersler var insanlık için ama işte, battı gidiyor. Umarım hepimiz bir gün görebiliriz Kiribati'yi.

 5. Unknown

  Adayı rast gele google eartta gördüm görünümü muhteşem araştırdım bu yazıyı buldum 🙂 belli mi olur belki oralara gideriz bir gün ..

 6. vuslat

  Neden olmasın, hayallerimiz o yönde 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2020 Gidemediğim Yerler

Theme by Anders NorenUp ↑